Пирин ГД би Осъм и на 1/4 финал за Купата

0
pirin gotse delchev kupa 640x427
-
-

Миналогодишният финалист Пирин (Гоце Делчев) победи Осъм в Ловеч с 29:20 (14:7) и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България по хандбал за мъже. В спор за място във финалната четворка неврокопчани ще се изправят в средата на декември срещу Локомотив (Горна Оряховица).

В най-интересния мач от осминафиналите вицешампионът Добруджа загуби гостуването си на бронзовия медалист от миналогодишното Държавно първенство Чардафон с 20:26 (10:9). Клубът от Габрово ще срещне АСТИ-91 (Хасково) в следващия кръг на надпреварата.

Защитаващият трофея и шампион на страната Локомотив (Варна) започва директно от четвъртфиналите, където ще срещне градския съперник Спартак, който разгроми втородивизионния Калиакра (Каварна) с 46:24 (22:13). НСА спечели гостуването си на Фрегата в Бургас с 27:24 (15:11) и на четвъртфиналите ще играе срещу Спартак (Плевен).