Пирин чуква половин век без успех под Аязмото, ако не победи днес

0
beroe pirin

За Пирин се задава доста тежко гостуване срещу Берое в Стара Загора. Това вещаят традициите. Статистиката показва, че ако не успеят да спечелят днес, „орлетата“ ще достигнат до половин век без успех под Аязмото. Точно толкова време измина от първото влизане на Пирин в елита през 1973 година. Именно в дебютния си сезон – 1973/74 „орлетата“ стигат и единствения си успех в града на липите. Той е записан на 20 април 1974 година. В този двубой Пирин побеждава с 2:1 след като повежда с 2 попадения на Владимир Кръжанов до почивката. В самия край на първата част Методи Бончев намалява на 1:2, а след почивката Иван Вутов от Берое улучва гредата и така Пирин удържа победа и вече почти половин век до втора такава не може да стигне.

Друг любопитен факт е, че 4 от последните 6 мача между двата отбора в града на липите завършиха 1:1, а другите с минимален успех на домакините с 1:0. Последният мач между двата отбора в Стара Загора бе доста драматичен. Берое водеше с 1:0 с гол на Васил Василев, но в 96-ата минута Пирин изравни от дузпа чрез Данийл Кондраков./ „Мач Телеграф“