Пирин Благоевград с много важна победа срещу Ботев Враца

0
Снимка: cska.bg

Пирин Благоевград записа много важна победа с 3:0 при гостуването на Ботев Враца от 24-ия кръг на Първа лига. По този начин „орлетата“ съхраниха шансовете си за попадане в горната четворка, където отборите ще разпределят класирането от 7 до 10 място.

Съдията Станимир Тренчев свири дузпа за Пирин в 30-ата минута след намесата на ВАР. Съдиите разглеждаха ситуация за потенциална дузпа за Пирин. Това се случи при изпълнение на ъглов удар, когато Фераресо не бе концентриран и топката се удари в ръката му. Така се стигна до 11-метров наказателен удар за Пирин в 32-ата минута. Зад топката застана Преслав Йорданов, чийто удар бе безкомпромисен и залъга вратаря Костов, вкарвайки за 1:0 за гостите.

Пирин Благоевград отбеляза втори гол в 37-ата минута. Антон Карачанаков догони една на пръв поглед невързможна топка на лявото крило и подаде към Стилиян Николов. Той стреля силно от около 20 метра. Красимир Костов не успя да улови и топката стигна до Спас Георгиев, който необезпокояван вкара за 2:0.

В 49-ата минута Станислав Манолев направи пробив и подаде на Красимир Станоев пред наказателното поле. Халфът стреля, но Красимир Костов спаси.

В следващата атака за Ботев Враца Мохамед Бентахар засече центриране отдясно, но Янко Георгиев спаси.

В 52-ата минута Юлиан Ненов центира остро, а Петър Занев без да иска прати топката към вратата си. Топката рикошира в дясната греда и се озова в Бентахар, който направи непростим пропуск и от няколко метра прати топката високо над вратата.

Пирин Благоевград вкара трети гол в 58-ата минута, когато Стилиян Николов подаде на Станислав Манолев, който с едно докосване си нагласи топката и след това я вкара във вратата на Красимир Костов от повече от 20 метра.

След тази победа Пирин Благоевград е десети с 27 точки, а Ботев Враца предпоследен с 19.