Пирин Благоевград отлепи от дъното

0
-
-

Пирин Благоевград постигна едва втора победа от началото на сезона в Първа лига, след като се наложи с 3:1 при домакинството на Ботев Враца от 11-ия кръг на шампионата. По този начин „орлетата“ успяха да се отлепят от дъното в класирането.

Още в началото на мача Пирин можеше да поведе в резултата, когато Станислав Костов подаде към Александър Дюлгеров, който стреля отблизо с глава, но Красимир Костов успя да спаси. В 13-ата минута Мохамед Брахими напредна добре по лявото крило и подаде на Красимир Станоев до дъгата на наказателното поле. Полузащитникът си спря топката и веднага отправи удар, която обаче мина над вратата на гостите.

Пред Стилиян Николов се откри добра възможност в 32-ата минута, но след удара му топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Красимир Костов.

В 38-ата минута след консултация с ВАР съдията Владимир Вълков отсъди дузпа в полза на Пирин, след като установи, че Гонсало Виейра задържа Петър Занев в наказателното поле на Ботев Враца.

Зад топката застана Красимир Станоев, който с много силен удар в дясната част на вратата остави безпомощен Красимир Костов – 1:0 за Пирин.

Ботев Враца остана с човек по-малко само няколко секунди по-късно, след като Гонсало Виейра бе изгонен за втори жълт картон в 40-ата минута. Бразилецът извърши нарушение срещу Спас Георгиев, който се измъкваше от своя съперник.

Ботев Враца успя да изравни резултата дълбоко в добавеното време на първата част, когато Мартин Николов след силно хвърляне на тъч прати топката в наказателното поле на Пирин, където Дориан Бабунски успя да се пребори, а топката попадна на крака на Антонио Георгиев, който с удар от въздуха я вкара във вратата на Петър Петров.

В 57-ата минута Красимир Станоев центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където капитанът Петър Занев изпревари Бабунски и стреля с глава, но топката мина покрай лявата греда на Костов. Занев имаше претенции, че топката се е ударила в ръката на Бабунски и ситуацията бе разгледана с ВАР, но бе преценено, че няма основания да бъде свирена дузпа.

В 63-ата минута Брахими получи топката на левия фланг и подаде по земя към Светослав Дяков. Бившият футболист на Лудогорец стреля с десния крак от границата на наказателното поле, на ударът му бе неточен.

Пирин Благоевград отново поведе в резултата в 69-ата минута. След центриране отляво на Петър Занев, топката не бе избита от защитата в червено и Преслав Йорданов от близка дистанция отново даде аванс на своя тим.

Пирин Благоевград поведе с 3:1 в 72-ата минута. Преслав Йорданов и Станислав Костов комбинура, а последният от по-малко от 10 метра за трети път прати топката в мрежата на гостите.

Стилиян Николов отправи много силен удар от дистанция в 89-ата минута, който беше коварен, но Красимир Костов плонжира и изби в корнер.

Ботев Враца остава с 10 точки и в класирането заема осма позиция. Отборът няма победа от 6 август.

Пирин Благоевград вече има 8 точки и се изкачи на десета позиция. Това бе първа победа за Пирин от 13 август насам.