Пирин Благоевград е вторият четвъртфиналист за Купата, след като удари Ботев Вр след продължения

0
suda
-
-

Пирин Благоевград е вторият четвъртфиналист за Купата на България, след като успя да елиминира Ботев Враца с 2:1 след продължения на стадион „Христо Ботев“.

Още в 3-ата минута Ботев Враца получи правото да изпълни дузпа, слд като Даниел Генов бе съборен в наказателното поле от Христо Попадийн и реферът отсъди 11-метров наказателен удар

Браян Переа изпълни дузпата, Максим Ковальов спаси, до топката стигна Даниел Генов, който добави, но Ковальов отново спаси.

Ботев Враца поведе в 17-ата минута след много добра атака, при която Бубакар Траоре финтира няколко съперникови футболисти, пусна страхотен пас към Даниел Генов, който излезе сам срещу вратаря и елегантно го прехвърли за 0:1.

В 26-ата минута след центриране от ъглов удар в наказателното поле на Пирин, Браян Переа стреля с глава, но Ковальов успя да спаси.

Десети минути по-късно Александър Дюлгеров стреля с глава, след центриране от ъглов удар, но Краси Костов спаси.

Браян Мендоса извърши нарушение срещу Аймен Суда в 49-ата минута наказателното поле и реферът отсъди дузпа за Пирин.

Аймен Суда изпълни дузпата в 50-ата минута, стреля в долния десен ъгъл на вратата, Красимир Костов хвана ъгъла, но не успя да спаси – 1:1

В 52-ата минута след центриране на Марио Киконда, Браян Переа стреля с глава, но Ковальов отново спаси.

Пирин можеше да направи пълен обрат в 60-ата минута, когато Юго Комано получи много добра възможност, но ударът му бе отразен от Красимир Костов.

В 66-ата минута Бубакар Траоре получи топката в наказателното поле, вкара я във вратата на Ковальов, но голът не бе зачетен заради засада.

До края на редовните 90 минути не се стигна до нови попадения.

Андрей Йорданов стреля от дистанция в 93-ата минута, но Красимир Костов спаси.

В 111-ата минута Ботев Враца направи много добра контраатака, Браян Переа пусна към Жан-Пиер Да Силва, който си нагласи топката на десния крак, стреля в обратния на вратаря ъгъл, но Ковальов отново спаси.

Пирин Благоевград вкара втори гол в 112-ата минута. „Орлетата“ направиха бърза контраатака, при която Аймен Суда пое топката и преодоля много терен, без да бъде атакуван, пусна към Иван Тасев по диагонала, който прати топката покрай Краси Костов в мрежата му за 2:1.

Така Пирин Благоевград се превърна във втория отбор, който се класира за четвъртфиналите за Купата на България.