Пирин Бл с първа победа в контролите

0
51563390 1083822255122763 8462310905814712320 n

Пирин Благоевград постигна първа победа в зимните контроли, след като отнесе с 3:0 юношите на Септември София до 19 години. Преди това орлетата загубиха с 1:5 от Царско село, с 1:2 от Лудогорец-2 и направиха 1:1 със Сливнишки герой.

Мачът се игра на най-новата общинска база в село Падеж. Димитър Благов откри резултата за „орлетата“ в 11-ата минута, а само след 4 се разписа и колумбийското крило Хуан Пабло Веласко . Той е бил част и от академията на Тотнъм, преди да стигне до Благоевград. Крайното 3:0 оформи опитният Владислав Златинов 15 минути преди края.

Дебют за Пирин направи завърналият се от Дунав вратар Филип Димитров ,в игра влязоха  и трима юноши от набор 2002 – Иван Тасев, Вергил Янев и Либяховски.
Орлетата  играха в състав:
Ф. Димитров, Киосис, Пушкаров, Гуцев, Митрев, Пабло, Благов, Бастунов, Георгиев, Янев и Златинов. След почивката влязоха още Адемов, Костадинов, Грозданов и Митев.