Пирин Бл с обрат в Несебър,орлетата с първа пролетна победа(СНИМКИ)

0

Отборът на Пирин Благоевград победи с 3:2 като гост Несебър и заплете още повече ситуацията на дъното във Втора лига. Това бе среща от 25-ия кръг на втория ни футболен ешелон. Орлетата направиха обрат, показаха  и nesebar pirin bl.jpg 4характер след като на два пъти бяха догонващи в резултата. nesebar pirin blnesebar pirin bl.jpg 1Това бе и първа пролетна победа за Пирин Благоевград. Домакините откриха след 28 минути игра. Точен бе Иван Цачев с диагонален удар. Две минути преди края на първата част неостаряващият Владислав Златинов изравни за гостите. В началото на второто полувреме домакините натиснаха здраво. Само в рамките на минута още в първата атака последователно пропуски направиха Цачев и Реджеп Халил. В 53-та минута  Николай Дросев излезе сам срещу Филип Димитров и го прехвърли за 2:1. Обратът започна 13 минути преди края когато юношата на Пирин Ивайло Михайлов пое една топка с гърди, обърна се и от близо вкара за 2:2. Влезлият като резерва колумбиец  Хуан Веласко вкара трети гол за гостите пет минути преди края. А за да бъде драмата пълна в четвъртата минута на добавеното време Реджеп Халил остана сам срещу Димитров , но вратарят на орлетата показа класа и спаси.

Така след този кръг Несебър е 13-ти с 23 точки, а Пирин е на 15-та позиция с 21 точки и борбата на дъното става доста заплетена.