Пирин (Бл) потроши гредите, Славия е на 1/4-финал (ВИДЕО)

0

Славия се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България. В 1/8-финален сблъсък „белите“ се наложиха с 1:0 над Пирин (Благоевград) и продължават напред в надпреварата. „Орлетата“ пък могат да съжаляват за поражението, след като при 0:0 удариха греда, а същото се случи и след като вече изоставаха в резултата.

Столичният тим можеше да поведе след по-малко от 60 секунди игра. Георги Вълчев стреля от ъгъла на вратарското поле, но Хенгелман изби. Топката стигна на границата на вратарското поле до Питър Макрилос, който с глава, вместо да я прати в напълно празната врата, я насочи в ръцете на стража на „орлетата“.

В 6-ата минута Кирилов центрира от корнер. Венцислав Керчев засече с глава, но покрай дясната греда.

Пирин имаше своя шанс в 33-ата минута. Спас Георгиев центрира отдясно. Преслав Йорданов изпревари Светослав Вуцов и засече с глава. Топката обаче срещна лявата греда.

Славия поведе в 51-ата минута. Радослав Кирилов центрира отдясно. Тони Тасев изпревари Педро Ферари и засече от границата на вратарското поле за 1:0. Голмайсторът пък не се зарадва на попадението, тъй като то беше срещу един от бившите му отбори.

След час игра в игра за Славия се появи Жуниор Мапуку. Това бе негов дебют за водения от Загорчич тим.

В 72-ата минута Пирин можеше да изравни. Манолев и Станоев направиха двойно в наказателното поле. Първият нанесе техничен удар, който обаче срещна дясната греда.