Пирин би Царско село във втората си контрола

0
-
-

Пирин победи с 1:0 елитния Царско село в контролна среща играна на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.. Това бе първа проверка за тима на Любослав Пенев за новата година, докато Пирин вече победи лидера на Югозападната Трета лига Марек с 5:1 в първия си спаринг. Бившият футболист на Левски Орлин Старокин не игра в този мач.

В 9-ата минута след разбъркване в наказателното поле топката попадна в Дилан Мертенс, който отправи опасен удар. Кълбото обаче рикошира в бранител и излезе в ъглов удар.В 17-ата минута Димитър Костадинов бе изведен прекрасно от Андерсон в наказателното поле,но пропусна от около 10 метра.

В 42-ата минута Преслав Йорданов изпрати топката в наказателното поле. След разбъркване тя попадна в краката на Иван Тасев, който отправи шут, но изстрелът му срещна гредата. “Зелените” обаче не загубиха контрол над кълбото и веднага организираха нова атака. Станоев отляво подаде по земя към Гощелиани надясно, който върна на Златинов и той не сбърка и на празна врата откри.

За Царско село през второто полувреме се появи новото попълнение Христо Попадийн, а на вратата застана Михаил Иванов. За тима от Благеовград пък се включи Андон Гущеров, а Уорън Фийни напарви обичайната пълна промяна.
След час игра Панайотис Лука от гостите опита удар от около 12-13 метра, но топката премина покрай страничния стълб.Като цяло през втората част липсваха головите положения и пред двете врати и орлетата закономерно спечелиха.