Петров: Аз уважавам много господин Димитров, за мен той е чичо Митко

0
svetoslav petrov
Снимка: facebook.com/fcseptemvri

Наставникът на Септември (София) Светослав Петров даде своето мнение след загубата на своя тим от Спартак (Варна). “Соколите” се наложиха с 2:0 у дома, а треньорът остана крайно разочарован от неотсъдената дузпа в тяхна полза в средата на втората част.

“Явно, че доста неща пречат, но лошото е, че за пореден път допускаме груби индивидуални грешки. Колкото и да се опитваме в хода на мача със смени и начини на игра, не се получава. Имаме млади момчета, които не могат така бързо да забравят това, което се е случило. Съжаляваме много, защото за пореден мач не играем лошо, особено второто полувреме, а си тръгваме с празни ръце.

Като цяло беше заложено в план. През първото полувреме се опитахме след негативното начало да променим нещо, не се получи и затова сменихме системата през втората част. Много съжаляваме, че не се получи. Рецепта няма. Това е силата на всеки един футболист – през грешките растем. Лошото е, когато се натрупат няколко и това пречи на отбора.

Искам да акцентирам, че с тези съдийски отсъждания няма как да стане. Това за мен беше чиста дузпа. При положение че второто полувреме играем добре и малко не ни достига, а в следващия момент викат главният съдия и той отменя дузпата. Аз нямам спомен скоро време да е извикан някой съдия и той да отмени дузпа. Аз уважавам много господин Димитров, за мен той е чичо Митко, с Чиликов сме приятели, но не мога да приема, че по време, когато съдията гледаше ВАР, се чуваха какви ли не неща. Не се оправдавам, но ще си замълча. Всеки, който е гледал мача, е гледал и повторенията”, заяви Петров.