Петима от Арда са вдигали Купата на България

0
nesebar arda 47

Арда ще играе за първи път на полуфинал за Купата на България, като първият мач срещу Славия ще бъде на 6-7 април в Кърджали, а реваншът в Овча купел е на 13-14 април. Въпреки че сините са дебютанти на тази фаза от турнира, цели петима футболисти са триумфирали с купата на страната.

17 отбора не успяха последователно да превземат крепостта на Арда! Локо ще е 18-ят опитал

Вратарят Иван Караджов е своеобразен рекордьор – печелил я е два пъти: с ЦСКА през 2011-а и с Берое през 2013-а. Спас Делев също ликува с армейците през 2011-а, вкарвайки победния гол на финала срещу Славия (1:0). Капитанът Пламен Крумов пък е част от споменатия триумф на заралии – над Левски с 6:4 след дузпи. Останалите двама носители на купата в Арда също ликуват след финали срещу Левски – Иван Коконов с Черно море през 2015-а и Емил Мартинов със Славия през 2018 г.

Интересно е, че френският бранител Никола Таравел има във визитката си купа на Хърватска с Динамо Загреб през 2016-а, макар да не изиграва мач и само веднъж да попада в групата.

Звездата на Арда на линия след паузата

„Плюс за нас е, че и треньорът ни Николай Киров е спец в турнирните битки – за четвърти път достига до полуфинал за трофея. Това също е плюс“, отчита Емил Кременлиев пред „Тема спорт“. Белия триумфира с купата начело на Ботев Пд през 2017-а след 2:1 над Лудогорец.