0
Снимка: beroe.bg
-
-

Старши треньорът на Берое Петър Колев ще върне голмайстор №1 в родния футбол Мартин Камбуров сред титулярите за гостуването на ЦСКА 1948, пише „Тема спорт“. Мачът е в понеделник от 20:00 часа на стадион „Васил Левски“. Както е известно, Камбуров се върна при заралии именно от предстоящия съперник, като сам си плати, за да разтрогне своя договор.

Под Аязмото Камбуров успя да подобри рекорда на Петър Жеков за стрелец номер едно в елита от 253 гола и вече има 254. В последния двубой с Локо Пловдив (1:0) обаче таранът остана резерва. Той влезе като смяна в 69-ата минута на мястото на Фол. Същото се случи и в срещата с Арда (1:1).

Преди това срещу Ботев Пловдив в Коматево, Мартин Камбуров дори не бе в групата. За последно централният нападател стартира като титуляр за Берое на 13 септември при победата с 1:0 над Царско село, когато бе подобрен и рекордът на Жеков. Камбуров донесе успеха с попадение в 74-ата минута. Така вече месец той не е започвал сред 11-те за зелено-белите първенството. Стори го в контролата със Созопол в паузата за националните отбори, спечелена с 5:1 и бе заменен на почивката от Фол. Заралии трябваше да имат още един спаринг с Нефтохимик, но заради неразбориите при бургазлии той не се състоя.