Пенев без победа в 6 поредни мача начело на ЦСКА-София! „Червените“ с необичайно ниска средна голова успеваемост

0
liuboslav penev
Снимка: cska.bg
-
-

Любо Пенев е в серия от 6 последователни мача без победа начело на ЦСКА-София, пише „Тема спорт“. Четвъртият му период като старши треньор на „Армията“ тази седмица започна с две равенства 1:1 – с Лудогорец за купата и с Арда. В края на миналия му престой, през пролетта на 2019-а, пък Ел Голеадор нареди 4 поредни срещи без успех – 2:3 от Ботев Пд за купата в Коматево, 0:0 с Левски, 3:3 в полуфинала реванш с жълто-черните и ново поражение като гост на канарчетата с 0:2 за първенство.

Емблема на ЦСКА: Избрах да се развивам и подписах с Левски, въпреки че…

След 1:1 с Арда у дома, ЦСКА-София остана без победа срещу отбор от Топ 5 в редовния етап от първенството. От общо осем мача срещу челниците, столичани имат 5 равенства и 3 загуби, като на „Армията“ всеки опонент успя да отмъкне по точка.

Вече 8 поредни шампионатни мача червените не успяват да отбележат по повече от един гол. За последно го сториха при 2:1 над Ботев Враца на 13 декември 2020-а в 16-ия кръг, като тогава Венци Керчев от гостите си вкара автогол.

Армейците понижиха още средната си голова успеваемост в Първа лига – отборът вкарва средно по едва 1.30 попадения на мач (30 гола в 23 срещи).

Дузпата за Арда влиза в историята на „Армията“

След повече от пет месеца (161 дни) Жул Кейта отново излезе като титуляр за тима. Гвинейското крило бе сред стартовите 11 за последно срещу Царско село (1:0) на 1 ноември 2020 г. Общо 6 пъти Кейта е бил в титулярния състав за първенство, като винаги е бил заменян.

Митко Митков стана 31-вият футболист, използван от ЦСКА-София през сезона в шампионата. Той е 11-ият българин, а останалите 20 са чужденци. През кампанията 20-годишният Митков игра само веднъж, но за купата – 62 минути при 5:0 над Ботев Ихтиман.

Майко мила! ЦСКА-София не може да бие никой от Топ 5

Георги Йомов стана десетият футболист на тима, който премина границата от 1000 игрови минути през сезона в Първа лига, той обаче все още не е отбелязал гол!

Наказателният удар за Арда беше четвъртият в ущърб на червените през шампионата 2020/21. Дузпа бе отсъдена и в предишния кръг с Берое под Аязмото. Три от тях бяха превърнати в гол (Ангелов за Етър, Камбуров за Берое, Йорданов за Арда), а срещу Черно море, Бусато отрази изстрела на Васил Панайотов от бялата точка.

Изравнителният гол на Тонислав Йорданов от дузпа в третата минута на добавеното време (90+3) беше най-късният, който отборът допусна през сезона във всички турнири. Преди това най-близо до последния съдийски сигнал се бе разписал Ихинио Марин от Лудогорец за 2:2 в 84-ата минута, пак на „Армията“.