Павликени победи дубъла на Етър! Гол от съблекалнята и контузии белязаха мача

0

„Павликени” надделя с минималното 2:1 на своя стадион над дублиращия тим на „Етър”. Домакините поведоха буквално с гол от съблекалнята – преди да е изтекла и минута „виолетовите“ сгрешиха в центъра на терена и Мартин Ширтев вкара за 1:0. Домакините опитаха да развият успеха си и успяха в 25-ата минута да дръпнат с 2:0. Симеон Иванов прати топката в мрежата и удвои резултата. Междувременно обаче старши треньорът им Мартин Кръстев бе принуден да направи две нежелани смени. Стефан Гинчев получи травма в коляното, а Красен Трифонов – в прасеца.

Младите етърци обаче показаха добро лице и в 38-ата минута Ивалин Петков от тима на гостите нацели греда, а в 43-ата Александър Гугучков намали на 2:1. Нападателят се възползва от диагонално подаване и неразбирателство между вратар и защитник на домакините.

След почивката темпото поспадна и играта бе равностойна, а в 88-ата минута „Етър-2” можеше и да изравни, като със странична ножица Калоян Ненчев изпрати топката опасно близо до вратата на павликенчани.

Междувременно юношите до 17 г на „Етър“ изиграха в сряда първата си контролна среща. На изкуствения терен „Трифон Иванов“ те се наложиха с 5:1 над мъжкия отбор на „Ботев“ (Горско Ново село) с 5:1. Кристиян Тодоров и Денис Мартинов бяха точни преди почивката, Павел Иванов на два пъти и Цветомир Колев след нея. Очаква се шампионатът на националните юношески групи да стартира на 21- 22 август, но не е изключено тава да стане и седмица по-рано.