0
paulo autuori 1
-
-

Старши треньорът на Лудогорец Пауло Аутуори даде пресконференция преди утрешния реванш срещу Зрински (Мостар) в Лига Европа. „Орлите“ спечелиха с 1:0 в първата среща с първенеца на Босна. Бразилският специалист отказа да говори за трансфери и подчерта на няколко пъти, че мисли за предстоящия мач.

„Думата притеснение значи и фокус, концентрация, уважение към противника. Футболът е ментална игра, можеш да говориш много неща, но после да не ги направиш. Играе се вътре на терена и извън терена. Играе се с думи. Очаквам един отбор, който ще опита да спечели мача. Знам, че Зрински уважава Лудогорец, както и ние уважаваме Зрински. Този треньор познава отбора, вече е бил шампион с него. Със сигурност обаче той не е имал достатъчно време да вкара нови неща, ще се опита да приложи нещата, които е харесал при предишното представяне на отбора.

Кешерю е доказан голмайстор, но като всеки нападател, минава през фази, които не винаги са добри. Беше важно да вкара срещу Витоша Бистрица. Говоря с него постоянно, че трябва да играе за отбора. Той е доказал, че може да вкарва голове. Знам само играчите на Зрински, основният ми фокус е върху Зрински и върху мача. Трябва да спечелим и да се класираме напред. Винаги говоря върху реалностите, не обичам да говоря за неща, които все още не са се случили. Нашата реалност е утрешният мач.

Не са ни вкарвали гол от статично положение, всичко е с последствия. Всеки отбор си има характеристика. Това, че броим броя на корнерите, дава само една част от картината, но говори, че нашият тим се представя добре. Лудогорец играе в последната част от терена, в атакуващата част. Затова имаме доста корнери, но даваме фокус на целия мач, не на отделна част от играта. Нашето притеснение е върху целия мач. Не съм разочарован от никого, нашата цел е да построим една добра група от футболисти.