0
Снимка: instagram.com/octavian_cocolos
-
-

Дербито на Букурещ между Динамо и Рапид не излъчи победител, след като двата отбора завършиха наравно при резултат от 1:1. Двама тима направиха интересен мач, в който паднаха две много красиви попадения.

Българският вратар Пламен Илиев бе титуляр на вратата за „червените кучета“, но нямаше вина за гола, който получи в края на мача.

Домакините откриха резултата в 55-ата минута след страхотен изстрел от движение на Габриел Торже, който прати топката неспасяемо във вратата за 1:0.

След това домакините пропуснаха още няколко добри положения, заради което не успяха да стигнат до успеха.

В последната 90-ата минута Рапид успя да изравни. Николае Кърнац получи пред наказателното поле и с техничен удар прати топката под напречната греда на Илиев за 1:1.

С това равенство Динамо остава на предпоследното 15-о място с 8 точки. Рапид пък заема 6-ата позиция в таблицата с 22 точки. Водач е ЧФР Клуж с 30 точки.