Първата сензация е факт! Саудитска Арабия обърна Аржентина, след като отмениха 3 гола на „гаучосите“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
sauditska arabiq arjentina
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup

Първата сензация на Световното първенство в Катар е факт! В мач от група „С“ Саудитска Арабия победи Аржентина. На стадион „Лусаил“ „гаучосите“ поведоха, след което им отмениха 3 гола и в крайна сметка допуснаха загуба с 1:2.

След само 90 секунди игра Меси стреля от 13-14 метра. Стражът на Саудитска Арабия, обаче плонжира и изби с една ръка.

В 10-ата минута обаче Аржентина поведе. След разглеждане на ситуация с ВАР, главният съдия отсъди дузпа за нарушение на Сауд Абдулхамид срещу Леандро Паредес при центриране от фал. От бялата точка Лионел Меси беше безпощаден за 1:0.

В 22-ата минута Меси бе изведен сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля. Попадението обаче бе отменено заради засада.

5 минути по-късно втори гол на Аржентина не бе зачетен. Лаутаро Мартинес бе изведен зад гърба на защитата и много фино копна над плонжиралия в краката му Аловайс. И този гол обаче, след разгледане на положението с ВАР, бе отменен заради засада.

В 35-ата минута отново Мартинес бе изведен очи в очи с Аловайс, като този път с няколко финта го елиминира и прати топката в опразнената врата. И отново обаче, за трети път, голът не бе признат заради засада.

Не бяха изминали 180 секунди от началото на втората част, когато Саудитска Арабия изравни. Салех Алшехри нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката мина между краката на Кристиан Ромеро и покрай плонжа на Емилиано Мартинес, за да влети в мрежата му за 1:1.

В 53-ата минута Саудитска Арабия съвсем шокира своя съперник, осъществявайки пълен обрат. От границата на наказателното поле Салем Алдавсари отправи страховит удар по диагонала между Родриго де Пол и Леандро Паредес, пращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата за 1:2.

В 63-ата минута Аржентина по чудо не изравни. Силен удар бе отклонен във вратарското поле от Николас Талияфико. Мохамед Аловайс обаче някак успя да избие от голлинията.

В 84-ата минута Ди Мария центрира в наказателното поле. Меси засече с глава, но Аловайс улови без затруднения.

Стартов състав на Аржентина: Емилиано Мартинес, Науел Молина, Кристиан Ромеро, Николас Отаменди, Николас Талияфико, Родриго де Пол, Леандро Паредес, Алехандро Гомес, Лаутаро Мартинес, Ахнел Ди Мария, Лионел Меси

Стартов състав на Саудитска Арабия: Мохамед Аловайс, Ясер Алшахрани, Али Абдулайхи, Хасан Алтамбакти, Сауд Абдулхамид, Абдулелах Алмалки, Мохамед Канно, Салман Алфарай, Ферас Албрикан, Салем Алдавсари, Салех Алшехри