Първа победа за България на Световното за бездомни

0
960 600 bylgariia

България започна с победа с 6:3 над Хонконг участието си на световното първенство по футбол за бездомни хора в Кардиф, Уелс. Националите отбелязаха 2 бързи гола още в първата минута на мача чрез Виктор Митов от столичния квартал „Христо Ботев“ и капитана Иван Петров от Сливен. Съперникът им обаче не загуби самообладание и успя да изравни за 2:2. Последваха нови три попадения за българския тим, реализирани последователно от Иван Петров, Васил Петров и Алекси Кирилов от „Факултета“. Първото полувреме завърши при резултат 5:2 за родните национали, а през втората част двата тима си размениха по още едно попадение, като за България отново беше точен Алекси Кирилов.Утре българският тим има само един мач от официалната програма на шампионата. Националите излизат от 19:00 часа българско време срещу състава на САЩ. Очаква се по-рано през деня да изиграят и приятелски мач с тима на Литва. Останалите два двубоя на България от предварителна група D са в понеделник. Националите излизат в 15:00 часа срещу Словения и в 19:00 часа срещу фаворита в групата Бразилия.