ПАОК и Десподов загубиха важен мач в Гърция(СНИМКИ)

0
despodov

Най-добрият български футболист за 2023 г. – Кирил Десподов, игра половин час при загубата на клубния си ПАОК с 1:2 срещу отбора на Олимпиакос в мач от 32-рия кръг на гръцката Суперлига. Българинът започна вечерта като резерва и влезе в игра през второто полувреме.

Головете за победителите отбелязаха Кини (27’) и Желсон Мартинш (61’), докато за гостите почетният гол отбеляза Маркос Антонио (90’+3’).

Загубата означава, че Десподов и компания остават на пет точки от лидера АЕК, а вече имат преднина от само точка пред днешния си съперник, който е четвърти.Домакините вкараха четвърт час след началото, но попадението на Наваро беше отменено от ВАР поради засада. Късметът продължи да не спохожда “червено-белите”, които пропуснаха и дузпа малко по-късно, но тогава при добавката Кини откри резултата.

Час след началото в игра влезе и Кирил Десподов, но само две минути след появата му в игра положението за солунчани стана ужасяващо, след като Мартинш даде сериозна преднина за домакините.

ПАОК можеше да намали в 77-ата минута, когато Кирил Десподов центрира от ъглов удар перфектно но Кулериакис, но централният защитник не намери целта. В 84-ата минута Олимпиакос можеше да стигне до трети гол, но вратарят на гостите Доминик Котарски спаси коварен изстрел на Орта.

До края на мача ПАОК успя да само да намали загубата, като почетният гол отбеляза Маркос Антонио в продължението на двубоя.