Пълноводна Арда удави и „болярите“

0
arda

Арда победи Етър с 3:0 и продължава силното си представяне в първенството. Отборът трупа точков актив и се придвижва все по-напред в класирането. Кризата в Етър явно продължава.

Първият добър шанс за Арда дойде в 5-ата минута. Станислав Иванов центрира по земя към Абубакар Тунгара, но изстрелът му бе блокиран от защитник на Етър.

Резултатът бе открит в 7-ата минута. Радослав Цонев изпълни корнер, а неговото центриране намери Преслав Боруков на границата на вратарското поле. Нападателят не остави шансове на Мартин Величков след прецизен изстрел с глава. Това е пети гол за Боруков от началото на сезона в efbet Лига.

Пет минути по-късно Етър създаде първото си положение. След разбъркване в наказателното поле, топката се озова на левия крак на Шахредин Букхолда, но неговият удар бе неточен.

В 29-ата минута Иван Тилев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Величков.

Три минути по-късно Мартин Тошев изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но изстрелът му във вратарския ъгъл не затрудни Анатолий Господинов.

В началото на второто полувреме се откри добър шанс пред Тошев, но неговия удар все пак бе неточен. В 52-ата минута Иван Тилев изведе Цонев на добра позиция, но ударът на полузащитника мина на сантиметри над напречната греда.

В 58-ата минута вратарят на гостите от Велико Търново допусна сериозна грешка и подари топката на Станислав Иванов. Той запази самоообладание, финтира Мариян Иванов и с прецизен удар по земя в левия ъгъл удвои. Изстрелът му срещна страничната греда преди топката да попадне в мрежата.

10 минути по-късно Преслав Боруков отбеляза втория си гол в срещата, с което направи резултата класически. Мартин Стойчев и Иванов направиха двойно подаване по дясното крило, а десният бек продължи към Боруков, който нямаше как да пропусне.

В 75-ата минута Тонислав Йорданов бе изведен сам срещу Величков, но ударът му премина над напречната греда. Секунди след това, гол на Арда бе отменен заради засада на нападателя.