Пълно равенство между Локо (Пд) и Славия в последните 10 мача на „Лаута“

0
Снимка: lokomotivpd.com

Любопитни факти от домакинските мачове на Локомотив Пловдив срещу Славия за първенство, представени от „Тема спорт“:

Равносметката от последните 10 срещи на „Лаута“ е 4 победи за Локомотив, 2 равенства и 4 победи за Славия.

Най-често срещите в Пловдив са завършвали при следните резултати: 1:1 – 11 пъти, 1:0 – 11 пъти /8 за черно-белите и 3 за белите/, 2:1 – 9 пъти /3 за железничарите и 6 за белите/, 2:0 – 8 пъти /5 за Локомотив и 3 за Славия/, 0:0- 6 пъти.

Един мач се е играл на стадион „Славия“ /поради лишаване от домакинство на Локомотив/ на 30 ноември 2009 година.

Един двубой се игра без публика /заради COVID-19/ на 14 декември 2020 година, когато домакините победиха с 2:0.

Най-изразителната победа на Локомотив е с 3:0 на 29 април 2006 година.

Най-голямата победа на Славия е с 4:0 на 6 октомври 1979 година.

Славия има 4 победи като гост с 4:2: през 1985,1988,1996 и 2018 година.

За Локомотив най-много голове 6 са реализирали легендата на клуба Хр. Бонев-Зума и М. Камбуров. Следват с 3 – Ст. Драганов-Чоната и Д. Илиев, а с 2 – Аян Садъков, Ив. Пасков- Прасковата, Яв. Въндев и Хр. Златински.

Най-много голове – 6, за Славия е отбелязал Ч. Цветков-Чаво. Следват: 4 – Ил. Алиев, 3 – Б. Григоров – Боби Григ, М. Миронов и Г. Йомов.

В 65 срещи са реализирани 161 гола, средно по 2.470 на мач.

През първите полувремена са отбелязани 82 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 79 гола.

2 хеттрика за Славия са реализирали Ил. Алиев и М. Миронов.

В полза на Локомотив са отсъдени 16 дузпи, от които 12 са реализирани, а 4 са пропуснати от Хр. Бонев, Т. Иванов, Аян Садъков и Л. Пенев.

За Славия са отсъдени 6 дузпи, като те са превърнати в голове от Г. Харалампиев, Г. Минчев, Ил. Алиев, М. Миронов и Ив. Димитров – 2.

16 чужденци са отбелязали голове за Локомотив – Б. Янчевски, Н. Милованович, Ив. Кризманич, М. Еламе, Ил. Халими, Д. Кики, Д. Да Силва, С. Сержиньо, Кр. Гади, Ал. Н’Диайе, М. Бурабия, П. Телес, П. Умарбаев. Анте Аралица, Ал. Ожболт и Кр. Гомис.

Петима чужденци са отбелязали голове за Славия – Елтон, П. Попара, Ж. Жуниор, М. Платини и Л. Соарес.

В последната минута са реализирани 2 гола от Д. Илиев и Кр. Гомис /Локомотив/.

Гол №100 в срещите в Пловдив отбеляза Б. Янчевски в 12 минута на 8 май 2004 година при шампионската победа на смърфовете .

В 14 кръг двата съперника са играли 2 пъти, като през 1989 година завършиха 0:0, а през 2009 година гостите победиха с 2:0.

През октомври двата отбора са играли за първенство 7 пъти, като равносметката е 3 победи за Локомотив, 2 равенства и 2 победи за Славия.