Пълно мълчание в „Надежда“ след срамната загуба

0
lokomotiv sofiq
Снимка: facebook.com/FCLokomotivSofia1929

Пълно мълчание в „Надежда“ след срамното поражение с 0:6 от ЦСКА 1948. Вчера се очакваше треньорът Станислав Генчев да обяви дали остава. Нито той обаче, нито собственикът Иван Василев, нито изпълнителният директор Бойчо Величков отговаряха на телефоните си вчера, пише „Мач Телеграф“. Нещо доста нетипично за тях.

Както е известно, в петък вечер „железничарите“ изравниха най-тежката си загуба на своя стадион с погрома, който претърпяха от ЦСКА 1948 с 0:6. С този резултат поражението е четвърто в Първа лига. Специално в „Надежда“ такъв резил „червено-черните“ браха за втори път, като първият е преди близо 50 години. Тогава Етър печели с 6:0 на стадион „Локомотив“.

Интересното е, че първата загуба с този резултат. В последния шампионатен мач за 1964 година „железничарите“ гостуват на Черно море. Мачът е прекратен в 89-ата минута при 3:1 за варненци и групов протест на локомотивци, от чиито редици съдията Христо Иванов изгонва трима играчи преди да сложи край на двубоя. След това е присъдена служебна победа за Черно море с 6:0 – голът на Локомотив Сф е изваден от резултата, а административно са добавени три за „моряците“ Следващото 0:6 е 21 години по-късно – на 19 април 1994 година от Левски на националния стадион.

Именно от Левски пък е най-голямата загуба на Локомотив. Тя също е от 1994 година, но в края – на 20 ноември. Преди нея пък най-тежко бе едно сензационно поражение от Академик Сф със 7:0 на националния стадион на 9 септември 1972 година.

За ЦСКА 1948 победата е най-голямата от влизането в елита преди две години и половина. Шест гола пък тимът вкара за втори път в първенството след успеха с 6:3 в Кърджали над Арда през миналия сезон.