Пълен паритет за Левски срещу столични съперници

0
levski cska sofiq hose kordoba diukens nazon

Левски се изправя срещу Славия след паузата за националните отбори. Двубоят на стадион „Георги Аспарухов“ е на 29 март, петък, от 19:00 часа. Възпитаниците на Николай Костов изиграха вече шест мача срещу столични съперници през този сезон. Статистиката е красноречива – пълен паритет. В тези срещи Левски е излизал като краен победител в два случая, 2 пъти двубоите са завършвали при равенства, а толкова са и инкасираните загуби от сините.

Още в първия кръг тимът на Николай Костов се изправи срещу столичен опонент. На „Герена“ гостуваше ЦСКА 1948. Домакините поведоха с гол на Рикардиньо, но след това допуснаха обрат до 1:2 с попадения на Педриньо от дузпа и Елитон в края на двубоя. Два тура по-късно Левски донякъде изчисти срама от откриващия мач за сезона и разгроми Локомотив София на стадион „Георги Аспарухов“. Два гола за успеха вкара Джавад ел Джемили, а по един добавиха Андриан Краев, Марин Петков, Роналдо и Илиян Стефанов. Този резултат ясно показа, че сините не трябва да вирват прекалено носа си нагоре, тъй като столичните железничари все още се борят за оцеляването си в елита и още два съперника им вкараха по 6 гола – Ботев Пловдив и Лудогорец.

В 11-ия кръг Левски гостува на „Овча купел“, където не играеше с особена лекота в последните години. Но тогава възпитаниците на Николай Костов показаха доброто си лице и си тръгнаха с трите точки с категорична победа. Въпреки че още в 23-ата минута останаха в намален състав, заради директния червен картон на Хасими Фадига, сините диктуваха темпото до края на двубоя и след голове на Роналдо и Уелтън триумфираха. Славия сега ще се изправи с почти същия състав срещу Левски, но тогава белите се движеха по наклонената плоскост след лошото начало с Хосе Мари Бакеро, а Иван Колев точно бе започнал да стабилизира отбора. Сега начело е Златомир Загорчич.

Два кръга по-късно бе времето на дербито с ЦСКА-София. Левски изигра отлично първо полувреме и поведе с красив гол с глава на Роналдо, но допусна отпускане в началото на втората част, Пламен Андреев сгреши фатално и Джонатан Линдсет изравни. В този мач сякаш сините не си повярваха, че могат да спечелят, въпреки по-добрата си игра. След първото завъртане Левски гостува на ЦСКА 1948 в Бистрица. Сините бяха считани за фаворити след лошото развитие на сезона за съперника. Гостите водеха играта, пропуснаха няколко добри ситуации и… отново загубиха. В 59-ата минута желаният от „Герена“ Педриньо пак се разписа в мрежата на Пламен Андреев и трите точки останаха при домакините. Левски допусна сериозна грешка в битката за челото и в 18-ия кръг. В края на ноември сините гостуваха в „Надежда“ и поведоха с 2:0 след голове на Марин Петков и Андриан Краев, но в заключителните минути на двубоя допуснаха изравняване, като на два пъти точен бе Димитър Митков. Второто му попадение бе от много дискусионна дузпа.

Сега за Левски предстои седми сблъсък срещу столичен съперник през този сезон и възможност за дубъл над такъв отбор. Малко след това на 7 април идва ред и на второто дерби срещу ЦСКА-София. Два мача, в които сините могат да оформят положителния си баланс над тимовете си от столицата през този сезон./ „Тема спорт“