Отново Тотнъм и отново ВАР спряха Манчестър Сити (ВИДЕО)

0
raheem sterling

Манчестър Сити и Тотнъм завършиха драматично 2:2 в дербито от втория кръг във Висшата лига. В продължението на двубоя ВАР отмени победен гол на „гражданите“ на Габриел Жезус заради игра с ръка на Аймерик Лапорт.

Домакините от Сити започнаха срещата по-силно и не след дълго атаките им дадоха резултат. В 20-ата минута Кевин Де Бройне центрира топката на задна греда, където Рахим Стърлинг само я насочи към далечния ъгъл и така откри резултата. Отговорът на Тотнъм не закъсня и само 3 минути по-късно равенството бе възобновено. С първия си удар в срещата „шпорите“ върна гол в 23-ата минута. Новото попълнение Танги Ндомбеле подаде топката на Ерик Ламела, който прати топката във вратата на Едерсон с удар от далечно разстояние. Играчите на Манчестър Сити обаче бързо се свестиха и отново излязоха напред. Пак Де Бройне асистира, но този път голмайстор бе нападателят Серхио Агуеро, който засече топката с вътрешен удар. Преди почивката „гражданите“ изпуснаха още една добра ситуация, като след ново удобно центриране на Де Бройне, Гюндоган пропусна да се разпише и така резултатът остана непроменен.

Второто полувреме започна по познат начин. Сити създаде ред положения, но намесите на Уго Лорис се оказаха решаващи. В 56-ата минута Почетино прибегна до първата си смяна. Лукас Моура замени Хари Уинкс и се впусна в предни позиции, където отборът му беше спечелил корнер. Малко над 10 секунди след като се появи в игра, той засече центрирането на Ерик Ламела от ъгловия удар и отново изравни резултата с първото си докосване в мача. В следващите минути Сити се опита отново да си върне преднината, но отново намесите на Лорис предотвратяваха гола.

Пеп Гуардиола реши да замени Серхио Агуеро и на негово място пусна Габриел Жезус. Аржентинецът се вбеси след това решение на треньора си и двамата си размениха остри реплики покрай тъча. До края на срещата Сити продължи с атаките си, а за лондончани дебютира полузащитника Джовани Ло Селсо.

Кулминацията в срещата обаче бе в добавеното време на срещата. След корнер в 93-та минута Аймерик Лапорт отклони топката към Габриел Жезус, който я изпрати във вратата на гостите. Докато футболистите в синьо празнуваха, главният рефер получи важна информация в слушалката си. След повторения, арбитрите, отговорни за повторенията от ВАР установиха, че Аймерик Лапорт е докоснал топката с ръка, преди да я прати към Жезус. Голът бе отменен, а домакинските фенове по трибуните си припомниха за последната среща на “Етихад” между двата отбора, когато Тотнъм отстрани възпитаниците на Гуардиола от Шампионска лига след отменен гол на Стърлинг в добавеното време. Не след дълго Майкъл Оливър даде и последния съдийски сигнал и така срещата приключи при крайното 2:2.

И двата отбора имат 4 точки, но шампионите имат по-добра голова разлика.