Отново дузпа спаси Хебър, Славия потъна

0
hebar beroe (6)
-

Отново дузпа спаси Хебър, като този път тимът от Пазарджик спечели с 1:0 домакинството си на Славия от 14-ия кръг на Първа лига. Георги Вълчев реализира дузпа в 97-ата минута на срещата.

Двубоят бе бенефисен за главния съдия Станислав Тодоров. С днешната среща той е ръководил 315 двубоя от родния футболен елит. От дебюта си през 2002 година – досега Тодоров бе избиран 4 пъти за рефер №1 у нас.

След по-малко от 240 секунди Иван Минчев стреля нелошо от фал, но малко над напречната греда.

В 13-ата минута Бастунов проби отдясно, влезе в наказателното поле и върна назад. Олексий Збун стреля от движение, но доста разочароващо.

Хебър направи много сериозен пропуск в 29-ата минута, когато Ангел Бастунов центрира в наказателното поле, където Стилиян Тисовски стреля от добра позиция, но не успя да вкара.

В 32-ата минута Галин Иванов отправи първия точен удар в срещата, но изстрелът му от дистанция бе отразен от Матвей Игонен.

В началото на второто полувреме Атанас Кабов и Стефан Цонков не се разбраха и в крайна сметка топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Николай Кръстев.

В средата на второто полувреме пропуски пред вратата на Хебър направиха Мартин Сораков и Ерол Дост, но ударите им бяха неточни.

Славия бе много близо до това да вкара втори гол в края на двубоя, като и двете възможности се откриха пред Сораков. В 81-ата минута след центриране от фал топката бе отклонена към Сораков, който отблизо стреля, но Матвей Игонен направи страхотно сапсяване. Само няколко секунди по-късно пред Сораков се откри нова възможност в наказателното поле на Хебър, но ударът му бе блокиран.

Славия направи много голям пропуск в 90-ата минута. Галин Иванов центрира в наказателното поле на Хебър, където Роберто Райчев стреля с глава, но Матвей Игонен направи ново страхотно спасяване, избивайки топката в корнер.

В третата минута на добавеното време на мача съдията Станислав Тодоров свири дузпа за Хебър, след като Емил Мартинов игра с ръка в наказателното поле на Славия. Роберт Мазан центрира в наказателното поле на „белите“, където Стефан Цонков стреля, а топката срещна дясната ръка на Мартинов. ВАР потвърди решението на Станислав Тодоров.

Старши треньорът на Славия Иван Колев смени Николай Кръстев с Георги Петков.

Георги Вълчев изпълни дузпата, стреляйки в левия ъгъл, но Георги Петков спаси.

ВАР се намеси и дузпата бе повторена, след като Петков не бе стъпил поне с единия си крак на голлинията.

При повторното изпълнение Георги Вълчев вкара топката в долния десен ъгъл на Георги Петков, който хвана ъгъла, но нямаше шансове да спаси – 1:0.

Хебър се изкачи на осмо място в класирането със 19 точки. Славия е с 8 точки и остава на предпоследно място.