ОТЛИЧНИЦИ! 9 „орли“ разпердушинени от Еспаньол

0
-
-

Лудогорец загуби катастрофално гостуването си на Еспаньол. В мач от IV кръг на груповата фаза на Лига Европа, „орлите“ бяха разпердушинени от „папагалчетата“, като отстъпиха с 0:6. За поражението огромна роля имаше и необмислена постъпка на Форстър, който остави родните шампиони с 10 души още в 12-ата минута. В 34-ата пък Горалски също видя червения цвят и българите завършиха срещата с 10 души.

Двубоят започна ужасяващо за Лудогорец. Не бяха изминали 240 секунди игра, когато „орлите“ вече изоставаха в резултата. Гранеро намери в наказателното поле Оскар Мелендо, който с прецизен удар не остави никакъв шанс на Пламен Илиев за 1:0.

В 12-ата минута Рафаел Форстър загуби топката от Виктор Кампусано, а след това го фаулира. За нарушението си бразилецът получи директен червен картон, тъй като футболистът на Еспаньол се откъсваше сам срещу Пламен Илиев.

В 19-ата минута положението на разградчани се утежни още повече. След центриране от корнер, Пламен Илиев увисна. Луис Лопес пък надскочи Кешеру и с глава засече в опразнената врата за 2:0.

В 29-ата минута Дидак Вия отправи мощен удар от малък ъгъл. Този път Пламен Илиев бе на мястото си и изби.

В 32-ата минута, след остро центриране отляво, топката рикошира в крака на Антон Недялков и за малко да спре в собствената мрежа. Пламен Илиев обаче със страхотен рефлекс изби току пред голлинията.

В 36-ата минута испанците оформиха класиката в резултата. Яцек Горалски игра с ръка в собственото си наказателно поле, след удар на футболист на домакините. За провинението си Горалски получи втори жълт и съответно червен картон. Отсъдената дузпа пък бе превърната в гол от  Матиас Варгас – 3:0.

В 41-ата минута положението за Лудогорец можеше да стане трагично. Мелендо засече от движение пас в наказателното поле. Пламен Илиев обаче някак успя да докосне топката, която след това се удари в лявата греда.

В 52-ата минута Еспаньол все пак стигна до четвърто попадение. Чудесна триходова комбинация Варгас – Мелендо – Кампусано изведе последния на чиста позиция в наказателното поле и той не сгреши за 4:0.

В 67-ата минута „папагалчетата“ по чудо не стигнаха до пето попадение. След остро центриране, Дидак Вия засече с глава от границата на вратарското поле, но Илиев направи изумително спасяване, избивайки в корнер отиващата под гредата му топка.

Това обаче се случи в 73-ата минута. Адриан Педроса нахлу в наказателното поле и с удар по диагонала направи 5:0.

Само 180 секунди по-късно срамът  за Лудогорец стана още по-голям. Факундо Ферейра получи в наказателното поле и много технично копна над Пламен Илиев за 6:0.

В 89-ата минута напречната греда помогна на Лудогорец да не инкасира седмо попадение.

Еспаньол: 13. Диего, 6. Лопес, 14. Мелендо, 17. Вия, 18. Корчия, 20. Еспиноса, 22. Варгас, 23. Гранеро, 24. Калеро, 26. Лозано, 31. Кампусано

Резерви: 1. Прието, 3. Педроса, 7. Ву, 9. Ферейра, 10. Дардер, 15. Д. Лопес, 34. Гомес

Лудогорец: 23. Илиев, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 25. Баджи, 28. Кешеру, 44. Горалски, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 90. Форстър, 92. Лукоки

Резерви: 33. Ренан, 10. Швиерчок, 12. Анисе, 13. Чибота, 18. Дяков, 22. Икоко, 30. Моци