Отборите на Созопол и Крумовград не излъчиха победител

-
-

Отборите на Созопол и Крумовград завършиха при резултат 1:1 в сблъсък от 27-ия кръг на Втора професионална лига. Попадението за домакините реализира Димитър Жеков (26), а точката за „жълтите“ донесе Мартин Сораков (32).

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. Калоян Стефанов направи мощен пробив, който завърши със силен удар, но опитът му прелетя над целта.

В 26-ата минути футболистите на Созопол направиха майсторска атака, която завърши с гол. Йохан Н’зи пусна пас в наказателното поле към Георги Господинов, който центрира по земя към Димитър Жеков, а за него остана най-лесното, а именно от близка дистанция да накаже Благой Макенджиев.

Отговорът на гостите бе почти моментален. Шест минути по-късно централният нападател на тима Мартин Сораков се възползва от грешка в защитата на Созопол и с удар от границата на наказателното изравни резултата.

В 39-ата минута Китан Василев отправи много силен шут от далечна дистанция, но кълбото премина на сантиметри от целта. Секунди по-късно отново крилото на Крумовград бе близо до гола, но този път юношата на Славия не успя да прати топката в мрежата на Петър Рахнев от 2-3 метра.

В 55-ата минута Йохан Н’зи се справи с бранител на „жълтите“, след което отправи удар, но право в ръцете на Благой Макенджиев.

В 83-ата минута Петър Генчев вкара топката с глава във вратата на Крумовград, но попадението бе отменено, тъй като бранителят бе в засада. До края на срещата не се стигна до нови интересни ситуации и логично двубоят завърши без нови попадения.

СОЗОПОЛ – КРУМОВГРАД 1:1

1:0 Жеков (26)
1:1 Сораков (32)

Стартови състави:

Созопол: 27. Петър Рахнев, 6. Георги Господинов, 88. Лионел Самба, 5. Петър Генчев, 19. Димитър Жеков, 4. Милен Георгиев, 10. Антонио Ласков, 11. Галин Димов, 20. Йохан Н’зи, 8. Емануил Манев, 9. Джоб Окпаначи.

Крумовград: 21. Благой Макенджиев, 2. Мосес Кандидус, 3. Калоян Пехливанов, 5. Димитър Пиргов, 7. Китан Василев, 9. Мартин Сораков, 14. Даниел Миланович, 15. Хуго Аззи, 22. Бисер Бонев, 71. Цветелин Радев, 77. Калоян Стефанов.