Отбори от чужбина се оглеждат във вратаря на Левски

0
plamen andreev
-
-

Вратарят на Левски Пламен Андреев е приковал вниманието на няколко клуба от чужбина и не e изключено да се стигне до неговата продажба след края на сезона. 19-годишният страж вече три сезона е част от първия състав и се превърна в основния играч под рамката за сините.

Андреев се намира в серия от 434 минути без допуснат гол. За последно инкасира попадение в 16-ата минута при гостуването на Пирин Благоевград, спечелено с 2:1, а след него нареди четири мача със суха мрежа. През първия полусезон вратарят и защитата пред него често се пропукваха и това доведе до попадения, които костваха точки и отдалечаване от първите места в класирането. Сега се наблюдава голяма промяна в стража и той се отличи с добри спасявания – две от които решаващи при успеха с 4:0 над Арда на „Герена“. Общо за сините вече има на сметката си 76 двубоя във всички турнири.

Ако се стигне до продажба на Андреев, дори и Наумов да бъде взет, сините пак ще се оглеждат за играч под рамката. Защото става все по-вероятно Николай Михайлов да окачи ръкавиците след края на сезона./Тема спорт