Основните заподозрени изведоха ЦСКА 1948 до успеха срещу Хебър

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
-

Георги Русев, Ивайло Чочев и Педриньо донесоха победата на ЦСКА 1948 с 3:1 при гостуването на Хебър Пазарджик от 19-ия кръг на Първа лига. Георги Николов вкара почетното попадение за домакините. ЦСКА 1948 игра с човек по-малко на терена от 57-ата минута, когато вратарят Генадий Ганев се появи в игра, но това не се отрази на показаното от двата отбора на терена.

Георги Русев центрира от корнер в наказателното поле на Хебър в 7-ата минута, след което Елитон се извиси над всички и стреля с глава, но Матвей Игонен отрази.

Хебър изпусна много добра възможност да поведе в резултата в 11-ата минута, когато Олексий Збун центрира от корнер в наказателното поле на гостите, където Стефан Цонков засече с глава, но пред голлинията Елитон се намеси и изби топката в нов ъглов удар, от който не произлезе нищо интересно за Хебър.

ЦСКА 1948 поведе в резултата в 19-ата минута, когато Педриньо напредна през центъра и направи страхотно дълго подаване за Георги Русев, който бе изпуснат и Роберт Мазан. Русев стреля с глава от движение, не оставяйки никакви шансове на Матвей Игонен.

Олексий Збун се опита да изненада Генадий Ганев с удар от средна дистанция в 21-ата минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

„Червените“ пропуснаха златна възможност да удвоят аванса си в 41-ата минута, когато Антонио Вутов напредна отдясно и пусна топката за Ивайло Чочев, който шутира с първото си докосване, но Игонен бе добре пласиран и успя да отрази.

ЦСКА 1948 направи много голям пропуск в края на първото полувреме. В първата минута на добавеното време Неделко Пишчевич изведе Георги Русев зад гърба на отбраната на Хебър. Русев изскочи очи в очи с Матвей Игонен, но ударът му премина встрани от вратата на Хебър.

ЦСКА 1948 направи резултата 2:0 в 53-ата минута. Георги Русев центрира от корнер на втора греда, където Елитон засече с глава, а Ивайло Чочев бе на правилното място в точни момент, за да промени траекторията на топката, пращайки я в мрежата на Игонен.

ЦСКА 1948 остана с човек по-малко на терена в 57-ата минута, след като Генадий Ганев излезе неразчетено и събори Олексий Збун, който излизаше на чиста позиция на границата на наказателното поле. Първоначално Георги Давидов подмина ситуацията, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР, главният арбитър изгони стража на „червените“ с директен червен картон.

Роберт Мазан стреля ниско по тревата от прекия свободен удар, а току-що влезлият Даниел Наумов се намеси рутинно в 63-ата минута.

ЦСКА 1948 стигна и до трети гол, въпреки че бе с 10 души на терена. В 68-ата минута Ивайло Чочев изненада футболистите на Хебър и изведе Педриньо зад гърба на отбраната на домакините. Бразилецът остана очи в очи с Игонен и порази целта с много мощен удар.

Хебър намали своя пасив в 78-ата минута, когато Стилиян Тисовски овладя топката с гръб към вратата и отклони топката към Георги Николов, който не се поколеба и с първото си докосване стреля към долния десен ъгъл, пращайки топката във вратата на Наумов.

Марсел Канади проби през центъра и шутира от границата на наказателното поле на гостите в 84-ата минута. Топката обаче прелетя на сантиметри над напречната греда на вратата, пазена от Даниел Наумов.

ЦСКА 1948 е пети в класирането с 32 точки, а Хебър е единадесети с 20 точки.