qkub piotrovski
Снимка: ludogorets.com
-
-

Полският халф на Лудогорец Якуб Пьотробски ще бъде на линия за гостуването на Рома. Той бе заменен в домакинството на Септември Сф (3:1) през второто полувреме заради насъбрана умора. Състоянието обаче ще му позволи да вземе участие в решителния двубой на „Олимпико“ в четвъртък.

25-годишният поляк бе привлечен през лятото за заместник на продадения Алекс Сантана. Той се адаптира бързо към отбора – в Първа лига има 10 мача и 2 попадения, като едното бе във вратата на ЦСКА-София (2:1), а другото срещу Ботев Пд (1:0). В евротурнирите бе на терена в 9 двубоя. С добрите си изяви Пьотровски достигна и до националния отбор на Полша, като дори попадна в разширения състав за предстоящото Световно първенство в Катар.