„Орлите“ летят високо при Генчев! Лудогорец удари и Левски и дръпна на върха (ВИДЕО)

1
-
-

Лудогорец продължава със страхотното си представяне под ръководството на Станислав Генчев. „Орлите“ победиха като домакини Левски с 2:0, в дербито от XII кръг на efbet Лига. С успеха си шампионите дръпнаха на върха в класирането пред „сините“ с 4 точки.

Левски можеше да поведе след по-малко от 120 секунди игра. Паулиньо проби хубаво и намери на отлична позиция в наказателното поле Нашименто. Португалецът стреля без забавяне, но слабо и право в Пламен Илиев.

В 6-ата минута Антон Недялков стреля от сериозна дистанция – над вратата.

В 14-ата минута Левски по чудо не излезе напред в резултата. Живко Миланов изпълни великолепно фаул, но Пламен Илиев с изумителна реакция изби в корнер отиващата в горния му десен ъгъл топка.

120 секунди по-късно Лудогорец поведе. След центриране в наказателното поле, Кешеру и Рейш скочиха за високата топка, която в крайна сметка стигна до Мавис Чибота, който пък с атрактивна странична ножица я прати в мрежата на Миятович за 1:0.

Само 2 минути след това, гостите можеха да изравнят. Нашименто центрира от корнер, Мартин Райнов засече с глава, но топката премина до дясната греда.

В 27-ата минута Нашименто стреля силно извън наказателното поле, но не намери очертанията на вратата.

В 31-ата минута „орлите“ бяха близо до второ попадение. Кешеру стреля от фаул, малко пред границата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри над напречната греда.

В 44-ата минута Икоко получи отдясно и пусна в наказателното поле към Чибота. Последният стреля от движение, но над вратата.

В ответната атака се стигна до корнер за Левски. След неговото изпълнение, Нуно Рейш продължи с глава към Тиам, който също с глава насочи към вратата, но неточно.

Малко след като изминаха 2 минути от втората част, играта бе прекъсната за кратко, тъй като феновете на Левски запалиха факли и димки, които затрудниха видимостта на терена.

В 67-ата минута Робърта получи отляво, влезе в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката обаче прелетя покрай лявата греда.

В 73-ата минута Лудогорец можеше да сложи точка на спора с чудесна триходова комбинация. Вандерсон проби отляво и пусна пред наказателното поле към Марселиньо, който с пета изведе Кешеру сам срещу вратаря. Миятович обаче много бързо скъси ъгъла и отрази удара на румънския нападател.

В 80-ата минута обаче „орлите“ си подпечатаха победата. Вандерсон и Икоко направиха чудесно двойно, след което последният центрира пред вратарското. Там Кешеру пое, обърна се и с удар по диагонала матира Миятович за 2:0.