„Орлите“ кълват безпощадно Хубчев

0
Снимка: beroe.bg

След близо двегодишно прекъсване Петър Хубчев и Лудогорец подновяват съперничеството помежду си. Статистиката не е никак обнадеждаваща за героя от САЩ’94. От досегашните 18 мача, той е успял да удари само два пъти „орлите“. Освен това едната от победите му е пирова, защото беше за Купата на България, а Берое в крайна сметка отпадна от „орлите“. Това стана на осминафиналите за Купата през сезон 2014/15. Старозагорци биха в първия мач под Аязмото с 2:1, но загубиха ответния двубой в Разград с 0:1 и отпаднаха. Именно в турнира за Купата на България за момента е най-големият триумф на Хубчев над шампионите. На четвъртфиналите през сезон 2019/20 той ги изхвърли като треньор на Левски. В редовното време и продълженията мачът завърши 0:0, като Драгош Григоре проигра дузпа в 90-ата минута. В крайна сметка спорът се реши именно след изпълнения на 11-метрови удари. При тях по-точни бяха „сините“, които победиха с 6:5, а решителния пропуск за Лудогорец направи Мавис Чибота.

Другата победа на Хубчев над Лудогорец е с Берое през април 2015-а с 2:0, припомня „Мач Телеграф“. Този мач обаче бе важен само за „зелените“ от Стара Загора, докато „орлите“ вече си бяха осигурили титлата. Все пак този успех помогна на Хубчев да изведе до второто място тима си в крайното класиране за първи път в историята на клуба.

Цялостният баланс показва 10:2 победи за „орлите“ в сблъсъците с Хубчев. Две от загубите на сегашния треньор на Берое са доста тежки – има една с 0:4 в Стара Загора и друга с 0:5 в Разград. Все пак Хубчев може да се похвали, че е измъквал един трофей на Лудогорец. През 2013-а той спечели Суперкупата, след 1:1 с „орлите“ и 5:3 при дузпите на „Васил Левски“ в столицата. Въпреки този триумф обаче, Хубчев има да си връща много на Лудогорец.