„Орлетата“ продължават победоносния си полет! Нокаутираха Хебър за 2 минути (ВИДЕО)

0
ludogorets pirin chebrail makreckis
Снимка: ludogorets.com
-
-

Пирин победи Хебър в мач от XXIII кръг на efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград „орлетата“ се наложиха с 2:0. Така, въпреки всички проблеми, възпитаниците на Христо Янев продължават възходящото си представяне. Това бе втори пореден успех за тях, след като в предния кръг шокираха Лудогорец насред Разград.

Така Пирин вече събра 19 точки – с 3 повече от днешния си съперник. Същевременно се доближи само на точка от Берое и на три от Ботев (Вр) и Септември.

В 5-ата минута Георги Вълчев получи вдясно в наказателното поле и даде успореден пас. Арсенио Валпорт засече от малък ъгъл, но неточно.

Пирин отговори моментално в ответната атака. Преслав Йорданов засече много опасно с глава центриране пред вратарското поле. Петър Дебърлиев обаче демонстрира отличен рефлекс и изби.

След четвърт час игра шут на Бенгюзов от фал от изгодна позиция мина високо над вратата.

В 21-ата минута Илкер Будинов проби отдясно, нахлу в наказателното поле, влезе навътре и шутира по земя. Дебърлиев обаче с нова блестяща намеса изби в корнер.

По-малко от 120 секунди след това Преслав Йорданов засече с глава центриране от фал, но топката премина малко над напречната греда.

В 31-ата минута Будинов направи нов мощен пробив отдясно, влезе в наказателното поле и даде успореден пас. Настана кратка суматоха, гостите не успяха да изчистят добре и топката стигна на границата на наказателното поле до Даниил Кондраков, който стреля без забавяне. Получи се рикошет във футболист на Хебър, кълбото се насочи под гредата, но Дебърлиев за пореден път се намеси решително, избивайки в ъглов удар.

Секунди след това Дюгеров центрира отдясно. Тасев засече с глава пред вратарското поле, но на сантиметри от дясната греда.

42 секунди след началото на втората част Преслав Йорданов стреля от границата на наказателното поле. Дебърлиев изби, а при добавката Кондраков прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Пирин поведе в 67-ата минута. Бенгюзов центрира от корнер. Топката рикошира в гърба на Арсенио Валпорт и бе на път да влети във вратата. Дебърлиев все пак успя да избие от самата голлиния, но при добавката Даниил Кондраков не сгреши от непосредствена близост за 1:0.

120 секунди по-късно „орлетата“ удвоиха аванса си. Венцислав Бенгюзов центрира отдясно. Борис Тютюков пък от границата на вратарското поле засече неспасяемо с глава за 2:0.

В 71-ата минута Хебър можеше да върне интригата в мача. Шут от 11 метра от чиста позиция на Венсан Марсел обаче премина покрай вратата.

В 1-ата минута на даденото продължение Хебър понесе още един удар. Камен Хаджиев фаулира Славчо Шоколаров, за което получи втори жълт и съответно червен картон.