„Орлетата“ прегазиха брутално Локо (Сф) и полетяха към елита (ВИДЕО)

0
-
-

Пирин (Благоевград) победи Локомотив (София) в голямото дерби от XXVI кръг на Втора лига. На стадион „Христо Ботев“ „орлетата“ се наложиха с 5:1. По този начин воденият от Уорън Фийни тим излезе еднолично на първото място в класирането, изпреварвайки с 3 точки днешния си опонент.

Пирин поведе още в 5-ата минута. Станислав Манолев центрира отляво, а оставеният напълно необезпокояван Гурам Гощелиани засече с десния крак от границата на вратарското поле за 1:0.

Само 8 минути по-късно домакините удвоиха аванса си. Антон Карачанаков отправи неособено силен удар, но Божидар Митрев изпусна топката. Марио Петков пък, вместо да изчисти, заложи кълбото за Гурам Гощелиани, който отблизо не сгреши за 2:0.

Локомотив реагира светкавично и в 19-ата минута намали изоставането си. Мики Орачев стреля мощно извън наказателното поле. Топката рикошира в опиталия да я пресече Стилиян Николов и влетя в мрежата на Петров за 2:1.

В 38-ата минута Пирин възстанови аванса си от две попадения. Антон Карачанаков центрира отдясно от фал. Александър Дюлгеров пък засече с глава от границата на вратарското поле за 3:1.

Минутка по-късно удар на Манолев премина покрай вратата.

В 52-ата Локомотив можеше да върне интригата. Светослав Диков засече с глава центриране на границата на вратарското поле. Петров обаче с фантастичен рефлекс изби отиващата под гредата му топка.

120 секунди по-късно Пирин си подпечата победата. Венцислав Бенгюзов премина през няколко футболиста на гостите, влезе на метър-два в наказателното поле и с прецизен удар намери долния ляв ъгъл на вратата за 4:1.

В 87-ата минута Пирин довърши грохнали си съперник. Манолев пусна успореден пас отдясно. Андон Гущеров пък засече на 2-3 метра пред вратарското поле за крайното 5:1.