Оптимист нанесе първа загуба на Победа (СНИМКИ)

0
optimist pobeda 15
-
-

Отборът на Победа допусна първа загуба в бургаската Премиър лига. Тя бе нанесена от Оптимист, който се наложи със 7:5.

Срещата започна с ранен гол за Победа, дело на Яни Николов. Последваха силни минути за Оптимист, които с две попадения на Краси Михалев и едно на Илия Илиев направиха пълен обрат за 3:1 в свояполза. Йордан Георгиев намали изоставането на лидерите до 2:3. Само за 4 минути обаче, Георги Тузаков реализира хеттрик и Оптимист поведе с 6:2, виждайки вече трите точки. Победа обаче се вдигна на щурм и с голове на Яни Николов, Жулиен Парушев и Янко Яръмов бе само на гол от равенството. В последната минута все пак Краси Михалев оформи своя хеттрик за крайното 7:5 в полза на Оптимист.

Изключително интересен момент в дербито бе, че Оптимист не разполагаха с типичен вратар. Това наложи ръкавиците да бъдат надянати от Стоян Ненов. Той пък изуми всички с блестящи изяви и бе в основата на спечелените три точки.