Опънахме се на Италия, но загубихме насред Варна

0
balgariq otbor voleibol
-
-

Мъжкият национален отбор на България претърпя шеста загуба във Волейболната лига на нациите, след като отстъпи на Италия с 1:3 (14:25, 20:25, 25:23, 21:25) в двубой от група 10, изигран в Двореца на културата и спорта във Варна.

„Лъвовете“ заемат 12-а позиция в класирането с 8 точки (3 победи, 6 загуби), италианците са трети с 21 точки (7 успеха, 2 поражения).

Селекционерът Силвано Пранди заложи на следния стартов състав: Цветан Соколов, Алекс Грозданов, Мартин Атанасов, Георги Братоев, Розалин Пенчев, Теодор Тодоров, Петър Каракашев (либеро).

„Адзурите“ доминираха изцяло в първата част, като успяха да се откъснат с голяма преднина и нямаха проблеми да поведат. Във втория гейм „лъвовете“ подобриха играта си, но отново колебания във важни моменти доведоха до увеличаване на преднината на „скуадра“.

Третата част бе доста оспорвана – почти до самия край. При 22:21 родните волейболисти излязоха напред, като съумяха да запазят темпото и да оставят съперника на достатъчна дистанция, за да спечелят гейма и да намалят пасива си.

В четвъртата част българският тим започна силно, но момчетата на Джанлоренцо Бленджини изравниха. Впоследствие играта бе равностойна, след което волейболистите от Ботуша поеха инициативата и поведоха. „Лъвовете“ успяха на няколко пъти да стопят част от разликата и да се доближат, но късметът бе на страната на италианците. Победата бе факт след 25:21 и крайното 3:1 гейма.

Цветан Соколов бе над всички с 23 точки (1 ас, 1 блокада), Алекс Грозданов добави 11 точки (2 блокади). За „адзурите“ Джулио Пинали приключи със 17 точки (1 блокада).

В следващия уикенд България е в група 16 в Куяба (Бразилия), където ще срещне съставите на домакините, Русия и Германия. Срещите са от 21 до 23 юни. Италия пък приема в Милано група 14 – с Полша, Сърбия и Аржентина.