Оле, майко! Звездата на Ботев (Пд) над 13 часа без гол

0

Звездата на Ботев Пд Тодор Неделев изгуби блясъка си през този сезон. Офанзивният халф има 4 гола, но те бяха вкарани в 2 мача – хеттрик за 3:1 над Дунав на 21 юли и при 2:2 с Етър на 3 август, пише „Тема спорт“. След това Неделев влезе в доста дълга суха серия, която се измерва в почти 9 пълни мача – 806 минути, или малко над 13 часа! Последното попадение на плеймейкъра беше на „Ивайло“, като той откри резултата още в 4-ата минута след малко случайна асистенция на Тайлон. Оттогава изминаха 7 пълни мача в шампионата, както и 1 за купата, в които Неделев така и не успя да се разпише. Не само това, но плеймейкърът показва слаба форма, като влиянието му върху играта е скромно. В немалка степен лошите резултати на Ботев се дължат и на това, тъй като Неделев е двигателят на тима.

Все пак трябва да се отбележи, че по-голямата част от головете на Тодор идват след ноември, когато влиза в по-силна форма и обикновено я задържа и напролет. Смяната на треньора също би трябвало да вдигне тонуса на звездата. Но както каза Желко Петрович – ако Неделев не вкарва, то Ботев страда страшно много.

Допълнителен проблем е, че този сезон никой не „покрива“ Тодор. С най-много попадения след него е хърватинът Марко Перван – 3, а Еберт и Марин имат по 1. Така на практика никой от използваните като централни нападатели не се е разписал – вече освободеният Тайлон, Вутов и завърналият се в хода на сезона Фернандо Виана.