Огромен проблем за Томаш и Локо преди Битката за Пловдив

0
Снимка: lokomotivpd.com

Лекарският щаб на Локомотив Пловдив най-вероятно няма да успее да възстанови централния защитник Луан за градското дерби с Ботев. Двубоят на „Лаута“ е в събота, 3 септември, от 20:30 часа. Бразилецът се контузи през второто полувреме на гостуването на Берое (0:2). Той получи травмата в ситуацията, при която домакините поведоха. В опит да настигне Тунгара бранителят почувства болки в задната част на бедрото. Той е с разтежение и веднага бе заменен.

Проблемът за треньора Александър Томаш в защита е огромен, защото с контузия е и Райън Бидунга. Той претърпя операция на херния миналата седмица и се очаква да отсъства около месец. Заради липсата на двамата със статут на титуляр срещу Ботев Пловдив към момента е младокът Мартин Паскалев.

В същото време Томаш е изключително разочарован от поведението на своите играчи при гостуването на Берое. Треньорът заяви след мача, че не е видял „характер и сърце“ от своите избраници. Не е изключено демонстрираната апатия да доведе и до по-сериозни последствия за някои футболисти./ „Тема спорт“