Очаквано: Нефтохимик се завърна в професионалния футбол!(ВИДЕО)

2
61254980 2242641509133865 8259380311033380864 n
-
-

Отборът на Нефтохимик 1962 (Бургас) се завърна във Втора лига, след като победи с 3:0 като гост Левски (Карлово) в среща от 33-тия кръг на Югоизточната Трета лига. С тази победа „шейховете“ увеличават преднината си на 8 точки, което означава, че в двата си оставащи мача Созопол няма как да ги застигне и изпревари. Отборът на Диян Петков има 87 точки, а созополии са със 79.
Опитният Цветан Филипов откри резултата в 30-ата минута, а през второто полувреме на два пъти се разписа Мирослав Радев. Той покачи на 2:0 в 53-ата минута, а след още пет оформи крайното 3:0.
В последния кръг славният бургаски клуб приема Свиленград на стадион „Лазур“ на 1-и юни, когато ще им бъде и връчена купата за първенец в Югоизточната Трета лига.
Така Нефтохимик се завръща само след една поправителна година в аматьорския футбол, след като миналия сезон изпадна като последен във Втора лига само с 9 точки.