Очаквано! Локомотив с нова купа на България!

0
LOKOMOTIV VARNA
-
-

Локомотив (Варна) надделя над домакина Пирин (Гоце Делчев) с 27:19 (14:9) и спечели Купата на България по хандбал за мъже за пета поредна година. Така „железничарите“ заслужиха трофея за рекорден 11-и път, като изпревариха по титли ЦСКА, който остана с 10. Възпитаниците на Никола Карастоянов записаха 69-а последователна победа на национално ниво, след като дръпнаха още в началото с 3:0 и до края не изпуснаха водачеството в резултата.Ключов момент през първото полувреме се получи около 20-ата минута, когато при 9:5 гостите останаха с двама души по-малко за около минута и половина, но Пирин не се възползва. В последствие Локомотив увеличи преднината си до 13:7, а на почивката варненци се оттеглиха с аванс от 14:9.Със силно начало на втората част „железничарите“ дръпнаха с 19:10, а десетина минути преди края авансът им стана двуцифрен при 23:13, което окончателно предреши победителя. С бронзовите медали се окичи НСА, който по-рано днес спечели малкия финал срещу Спартак (Врана) с 32:30 (18:16).

Най-полезен състезател: Георги Атанасов „Локомотив“ Вн

Най-добър вратар: Велик Танев „Пирин’64“

Най-добър защитник: Мирослав Владков „Пирин’64“

Голмайстор: Аспарух Костадинов „НСА“ 17 гола