Общината дава 200 бона на Етър

0

Община Велико Търново ще удари финансово рамо на Етър. То ще бъде в размер на 200 хиляди лева. Те ще дойдат от заложените 535 500 лева в бюджета на общината за 2020 година, които ще отидат за подпомагането и развитието на спорта на територията й, пише „Тема спорт“. Етър ще получи и лъвския пай от отделените средства. Освен това Етър ще получи и пари за медицински прегледи на състезателите от първия тим и ДЮШ. Парите за тази дейност на всички клубове в града са в размер на 60 хиляди лева.

През пролетта Етър се представя във възходяща линия. В първия кръг след зимната пауза тимът измъчи доста Берое в Стара Загора, преди да загуби в последните минути с 0:2. След това на „Ивайло“ стигна до 1:1 с лидера Лудогорец, а онзи ден сгази с 6:2 Витоша Бистрица. Сега на болярите им предстои домакинство на Арда, а капитанът Иван Стоянов е убеден, че тимът ще продължи със силното си представяне.

„Вървим във възходяща линия. За доста хора беше изненада резултатът срещу Лудогорец. Ние бяхме дисциплинирани и се поздравихме с точка. За мача с Витоша се очакваше да е доста труден. За тях беше на „живот и смърт“, но също и за нас. Имахме късмет да отбележим три гола в първите минути и след това бе по-лесно“, каза Стоянов, който бе избран за Играч №1 на 22-ия кръг – в него се разписа срещу Лудогорец.

„Напуснаха ни доста ключови футболисти, но дойдоха момчета, които успяват да запълнят празнотата. Вижда се особено от последните два мача, че сме добър колектив и играем като едно цяло. Целите ни са да се задържим в елита. Уважаваме всеки съперник, но излизаме като равен с равен да играем, не ни е страх. Който е по-добър, нека победи“, заяви той.