0
oborishte
-
-

Оборище Панагюрище  победи с 4:1 като домакин аутсайдерът Спортист(Своге) в среща от 21-вия кръг на Югозападната Трета лига и така засили тимът на гостите към регионалния футбол. Първото попадение падна още в 15-та минута след шут на Васил Тачев. Четири минути по-късно, отново петричанинът успя да отбележи за 2:0, като при този резултат завърши и първото полувреме.Интригата в мача бе изметена окончателно в 50-та минута, като Георги Нетов направи преднината на домакините класическа.Спортист все пак стигна до почетен гол в 63-та минута, но малко след това отново Васил Тачев вкара за крайното 4:1.С победата си Оборище съкрати на 6 пункта изоставането си от лидера Хебър преди тежката си визита на Миньор в сряда.За Спортист пък шансовете за оцеляване са вече близо до нулата. „Шоколадите“ изостават на 6 точки от спасотелния бряг.

Оборище: Акалски, Кременлиев, Георгиев, Маджиров, Руйчев, Ем. Колев, Нетов(К), Петров(57-Петров), Н.Колев,Георгиев, Тачев(75-Ерелийски)