Оборище обърна Нафтата и взе глътка въздух

0

След близо половин година борещият се за оцеляването си във Втора професионална лига Оборище (Панагюрище) отново победи. Футболистите на Радослав Боянов спечелиха с 3:1 домакинството си на Нефтохимик (Бургас) и взеха глътка свеж въздух в тежката борба за оцеляване сред професионалистите.

Успехът на „Орчо Войвода“ оставя Оборище в зоната на изпадащите, но тимът вече е само на две точки от спасителната 12-а позиция. По ирония на съдбата там е Литекс, който днес бе „попарен“ в заключителните секунди при гостуването си на Созопол. Отборът от Панагюрище не беше бележил гол в 5 поредни срещи. Гостите от Бургас които са сигурни изпадащи първи поведоха в резултата с гол на Филипов след осем минути игра, но още до края на полувремето с голове на Илиян Капитанов от дузпа в 25-та и точна добавка отблизо на Мартин Василев в 29 -тата минута домакините направиха обрат. През втората част с гол на Ангел Делчев бе фикисра и крайното 3:1.