Няма кой да спре Лудогорец! Локо (Пд) се опъна, поведе, но преклони глава! Съдията помогна… (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи като домакин Локомотив (Пловдив) в голямото дерби от XVII кръг на родния футболен елит. Шампионите обърнаха своя съперник, след като губиха с 0:1, но в в крайна сметка се наложиха с 2:1. За успеха рамо удари и главният съдия Драгомир Драганов, който първо не отсъди дузпа за гостите при резултат 2:1, а след това не посмя да покаже втори жълт картон на Моци. След това пък арбитрите тотално се омотаха, отменяйки редовно попадение на румънския защитник на „орлите“. След успеха, Лудогорец дръпна с 9 точки на върха в класирането пред днешния си съперник.

Локомотив по чудо не поведе в самото начало на мача. Димитър Илиев бе изведен сам срещу Пламен Илиев, но стражът отрази удара му.

Това обаче се случи в 11-ата минута. Удар на Димитър Илиев бе блокиран. Топката обаче попадна у Ален Ожболт, който направи крачка-две в наказателното поле и с много прецизен удар я прати в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

Само 120 секунди по-късно „железничарите“ можеха да съкрушат своя съперник. Карагарен елиминира в наказателното поле Григоре, но ударът му границата на вратарското поле бе спасен от Пламен Илиев.

Пропускат се оказа фатален, тъй като в 15-ата минута Лудогорец изравни. След изпълнение на корнер, топката стигна до Марселиньо, който с прекрасен удар извън наказателното поле я прати от вътрешната страна на лявата греда за 1:1.

В 23-ата минута „орлите“ можеха да направят пълен обрат. Марселиньо изведе с едно в наказателното поле Кешеру. Румънският нападател стреля по диагонала, но покрай лявата греда.

В 29-ата минута пловдивчани отново можеха да поведат. Те изпълниха бързо фаул, топката бе пусната остро в наказателното поле, където Георги Илиев засече от движение, но топката разтресе напречна греда.

120 секунди по-късно шампионите излязоха напред в резултата. Клаудиу Кешеру пресече безобразен опит на Томашевич да върне към вратаря си. Румънецът веднага пусна към Джоди Лукоки, който на почти изцяло опразнената врата не сгреши за 2:1.

Отлична възможност за гол на Лудогорец се откри само 20 секунди след началото на втората част. Кешеру изведе с пета в наказателното поле Анисе. Мадагаскарецът стреля по диагонала, но покрай дясната греда.

В 68-ата минута Томашевич нахлу в наказателното поле, където бе спънат от Сисиньо. Главният арбитър Драгомир Драганов обаче не посочи бялата точка.

120 секунди по-късно Ален Ожболт стреля от дистанция, но Пламен Илиев изби.

В 78-ата минута Козмин Моци фаулира устремилия се към вратата Димитър Илиев. Драгомир Драганов отсъди нарушение, но не показа картон. Той щеше да е втори за защитника, което щеше да означава, че разградчани ще останат с човек по-малко.

В 84-ата минута Лукоки стреля стреля извън наказателното поле, но топката срещна лявата греда. Козмин Моци направи добавка, пращайки кълбото в мрежата. Попадението обаче бе неправилно отменено заради засада. Телевизионните повторения ясно показаха, че румънецът е в редовна позиция.