Няма да се гордеем! Отмениха гол на Божката Краев в Австралия(ВИДЕО)

0

Уелингтън Финикс допусна грешна стъпка при гостуването си на Аделаида Юнайтед в мач от 11-ия кръг на австралийското първенство. Уелингтън повеждаше на два пъти в резултата, но не успяваше да задържи преднината си и в крайна сметка срещата завърши 2:2. Гол на Божидар Краев през първата част бе отменен заради засада.

В 12-ата минута Краев прати топката в мрежата с прецизен удар, но след преглед с ВАР попадението бе отменено заради засада. Само три минути по-късно гостите поведоха в резултата. Лукас Кели намери Коста Барбарусес, който даде преднина на отбора си.В 26-ата минута Аделаида изравни. Зак Клъф изпълни ъглов удар и сложи топката на главата на Хироши Ибусуки.

В началото на втората част Уелингтън отново излезе напред в резултата, като Барбарусес бе най-съобразителен в наказателното поле, за да отбележи второто си попадение.Радостта за отбора на Божидар Краев бе кратка, след като в 55-ата минута Ибусуки вкара втория си гол в мача, с който донесе точката на домакините.

До края на двубоя Аделаида бе по-активният отбор и на няколко пъти можеше да стигне до трети гол.

В класирането Уелингтън е водач с 21 точки, с една повече от Мелбърн Виктъри, но и с мач повече. В следващия кръг отборът на Божидар Краев гостува на Пърт Глори.