Нули на Ботев и Янтра

0
-
-

Ботев (Пловдив) и Янтра завършиха  0:0 в контролна среща на спортния комплекс в „Коматево“.

Преди началото на мача капитанът на Ботев Тодор Неделев бе посрещнат с бурни аплодисменти от феновете на тима. Припомняме, че халфът пострада тежко и се наложи да бъде опериран по спешност, след като националите претърпяха катастрофа в Грузия.

Първата по-добра възможност се откри пред домакините в 9-ата минута. Антоан Бароан намери Емануел Току на отлична стрелкова позиция на границата на наказателното поле, но ударът на ганаеца премина встрани от десния страничен стълб.

Малко по-късно Димитър Тонев опита да изненада противниковия страж с изстрел извън пеналтерията, но без успех.

След като измина четвърт час игра Антоан Бароан стреля от близко разстояние, но кълбото попадна право в ръцете на Християн Василев.

До края на полувремето футболистите на Аздурин Валентич бяха по-активни, но така и не успяха да стигнат до попадение. С пропуски пред вратата на Янтра се отчетоха Бароан, Минков и Тонев.

В началото на втората част гостите като по чудо не откриха резултата. Габровци организираха добро нападение, при което топката достигна до Петър Казаков. Той обаче не успя да намери очертанията на вратата от чиста позиция.

В 57-ата минута Антоан Бароан изведе Мохамед Брахими очи в очи със стража на Янтра, но влезлият на почивката нападател премина на сантиметри от лявата греда.

След като измина час игра Момо Туре се озова на добра стрелкова позиция, но бързо бе затворен от защитниците на гостите и не успя да завърши по най-добрия начин.

Само 120 секунди по-късно Току нанесе силен удар, който обаче попадна в обсега на Християн Василев.

Атаките на „канарчетата“ не спираха, но „жълто-черните“ не успяха да намерят пътя към гола до края на редовното време.