0
tsarevo
-
-
Трудна, но изключително важна победа с 3:2 гейма , постигнаха момчетата от ВК “ Царево“ при гостуването си на “ Черноморец“ Бяла. Срещата се изигра във Варна, където момчетата на Костадин Стоев показаха повече характер и желание за победа. Мачът беше важен и от психологическа гледна точка за отбора след загубата на собствен терен предната седмица от фаворита в групата- тима на “ Арда“ Кърджали. Сега момчетата тръгнаха с летящ старт и взеха първия гейм с 25:13. Домакините от Бяла обаче изравниха и дори поведоха с 2:1 гейма. Само голямото желание за победа от стана на царевци успя да обърне мача и след като спечелиха четвъртия гейм с 25:17 се стигна до борбата за 15-та точка. След оспорвана битка ВК „Царево“ спечели тайбрега при резултат 15:12 и се окичи със заслужена победа. Тази събота волейболистите от морския град посрещат отбора на “ Строител“ Пловдив. Заедно с другия „Виктория Волей“са двата тима от града под тепетата, които ще се борят за челни места в групата.Според играещия президент Николай Петков съперникът е напълно преодолим, ако отново бъдат подкрепени от вярната публика.А тя показа, че може и, че волейболът в Царево може да се превърне в истински празник. Защото е спорт с традиции и емблематични успехи. След изиграния във Варна мач, царевският отбор заема четвъртото място в групата. Пред него са фаворитът „Арда“ Кърджали,“ Виктория Волей“ и “ Раковски“ Севлиево. При домакинска победа в събота в Царево обаче със сигурност ще настъпят сериозни промени в класирането. Затова момчетата още отсега молят за подкрепа от феновете и вярната публика. Мачът е в събота 10.11. от 16 :00 часа в спортния салон на местното училище.