Нова драма: „Шахматистите“ матираха Англия в продълженията и са на финал (СНИМКИ)

0
angliq harvatiq 9

Хърватия е на финал на Мондиал 2018! „Шахматистите“ матираха с 2:1 Англия в поредна драма с продължения на световното.

Селекцията на Саутгейт поведе рано в мача, но до пусна изравняване в редовните 90 минути, а във второто продължение Хърватия стигна и до пълен обрат.

В директен спор за най-престижното отличие на национално ниво, хърватите ще се изправят срещу Франция.

Двубоят започна ударно за Англия. Още в 5-ата минута Киърън Трипиър стреля чудесно от фаул, пращайки топката в горния десен ъгъл за 1:0.

В 30-ата минута удар на Хари Кейн бе спасен от Субашич, а при добавката нападателят нацели страничната греда.

В 68-ата минута Хърватия изравни. Шиме Върсалко центрира, а Иван Перишич засече за 1:1.

Само 180 секунди по-късно „шахматистите“ можеха да стигнат до пълен обрат. Перишич нахлу в наказателното поле и стреля, но в дясната греда.

В 99-ата минута Джон Стоунс засече с глава центриране от корнер, но Върсалко изчисти пред голлинията.

В 109-ата минута „шахматистите“ стигнаха до победата! Перишич отклони с глава към Марио Манджукич, който стреля покрай Пикфорд за крайното 2:1.