Нов треньор, нова схема, нов Левски! „Сините“ възкръснаха срещу Локо (Пд) (ВИДЕО)

1
-
-

Левски победи Локомотив (Пловдив) в отложен мач от XII кръг на родния футболен елит. На стадион „Георги Аспарухов“, „сините“ показаха съвсем различно лице от показаното до момента през сезона и се наложиха с 1:0.

Двубоят бе повторен дебют за Славиша Стоянович начело на столичния гранд. В него словенецът изведе „сините“ в нова система – с трима централни защитници. Това изглежда даде резултат, тъй като столичани не допуснаха нито една сериозна опасност пред вратата си, с изключение на едно центриране от фал.

В 10-ата минута бе първото по-интересно положение в мача. Здравко Димитров центрира от фал на далечна греда. Там Живко Атанасов засече отблизо, но покрай дясната греда. В ситуацията обаче бе маркирано нарушение в атака.

6 минути по-късно „сините“ организираха добра атака. Галчев центрира в наказателното поле, Насиру Мохамед свали към Робърта, който с плътен удар прати топката в мрежата на Луков. Попадението обаче бе отменено, след като главният рефер Валентин Железов отсъди игра с ръка при подаването на Мохамед.

В тази ситуация обаче пострада Милош Петрович, който опита да спре удара на Робърта. Той напусна с контузия, заменен принудително от Кристиан Гомис.

В 22-ата минута Димитър Илиев изведе отляво Момчил Цветанов. Последният напредна и пусна успореден пас в наказателното поле, където сантиметри не достигнаха на Георги Минчев да засече фронтално срещу Николай Михайлов.

В 36-ата минута Левски поведе. Насиру Мохамед пресече пас назад на Момчил Цветанов, преодоля Диниш Алмейда и вече в наказателното поле бе фаулиран от Петър Витанов, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Найджъл Робърта бе безкомпромисен за 1:0.

В началото на втората част Локомотив започна по-настъпателно и натисна своя съперник. В 57-ата минута Момчил Цветанов преодоля с лекота отляво Ивайло Найденов и центрира. Георги Минчев засече с глава пред вратарското поле, но високо над напречната греда.

120 секунди по-късно Левски можеше да удвои аванса си по куриозен начин. Илия Юруков даде извеждащо подаване за Найджъл Робърта в наказателното поле. Лукас Масоеро изчисти, но в крака на нидерландеца, след което топката премина на сантиметри от дясната греда на Луков.

Малко след това Насиру Мохамед пусна в наказателното поле за Здравко Димитров. Последният стреля от движение, но доста далеч от целта.

В 69-ата минута Локомотив по чудо не изравни. Умарбаев центрира отлично от фал, Кристиан Гомис надскочи Атанасов на границата на вратарското поле и засече с глава. Николай Михайлов нямаше какво да направи и само изгледа топката, която за негова радост премина на сантиметри от дясната греда.