Нов слаб мач на Лудогорец, шампионът загуби точки и в Кърджали

0
arda ludogorets1

Лудогорец изигра нов слаб мач, като този път не успя да вкара гол и завърши 0:0 при гостуването на Арда от 14-ия кръг на Първа лига. Разградчани имаха много малко точни удари в очертанията на вратата на Анатолий Господинов. За сметка на това Арда може да съжалява, че не стигна до победата, защото в 87-ата минута Ел Мами Тетах нацели десния страничен стълб на вратата на Симон Слуга.

Антон Недялков се завърна в игра за Лудогорец, след като пропусна 40 мача за разградчани. Нападателят Квадво Дуа също се завърна след контузия в игра за шампионите. За Арда повторен дебют направи Ел Мами Тетах, който тази есен се завърна в тима от Кърджали, а най-накрая и бе картотекиран.

В четвъртата минута се стигна до първо положение в мача, като то бе на сметката на Лудогорец. Мунир Шуиар отклони с глава към Якуб Пьотровски, чийто удар бе блокиран, настана суматоха в наказателното поле на Арда. Радослав Цонев допусна груба грешка, отклонявайки топката с пета, но към Шуиар, който беше на много добра позиция и стреля, но на сантиметри от левия страничен стълб.

Две минути след това пред Мунир Шуиар се откри нов шанс, след като стреля директно от пряк свободен удар, но над напречната греда.

Арда за първи път застраши вратата на Лудогорец в 13-ата минута, когато Радослав Цонев центрира отляво, а в наказателното поле най-съобразителен бе Умар Сако, който нанесе точен удар, но Симон Слуга улови без проблеми.

В 18-ата минута привържениците на трибуните се включиха към призива на Бойко Величков за скандирания „Оставка!“ към ръководството на Българския футболен съюз.

Иван Тилев центрира от фал в наказателното поле на Лудогорец в 70-ата минута, където на втора греда Пламен Крачунов стреля с глава, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Симон Слуга.

Първият точен удар за Лудогорец в мача бе едва в 76-ата минута. Аслак фон Витри центрира в наказателното поле на Арда, където Спас Делев стреля с глава, но Анатолий Господинов се намеси и изби в корнер.

Само няколко секунди по-късно пред Квадво Дуа се откри много добра възможност, но стреля встрани от левия страничен стълб на вратата на Господинов.

Тодор Неделев стреля опасно от фал, но Анатолий Господинов внимаваше и спаси.

Арда бе много близо до това да вкара победен гол в 87-ата минута. Ел Мами Тетах навлезе в наказателното поле на Лудогорец, след което отправи много опасен удар, а топката се спря в десния страничен стълб на вратата на Симон Слуга.

След това равенство Лудогорец е пети с 24 точки, а Арда е шести с 23 точки, като и двата отбора имат мач по-малко от четвъртия Левски, който е с 26 точки. ЦСКА е трети с 28 точки. Черно море е втори с 29 точки, а Локомотив Пловдив е лидер с 30 точки.